Forumul Aliantei Patria - univers 5 ogame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alianta PATRIA

5 posters

Go down

Alianta PATRIA Empty Alianta PATRIA

Post  krigetta Thu Jun 05, 2008 6:15 am

Aici vom discuta toate aspectele legate de alianta.
krigetta
krigetta
Admin
Admin

Number of posts : 82
Age : 39
Localizare : Sibiu
Registration date : 2008-06-05

https://patria-forum.darkbb.com

Back to top Go down

Alianta PATRIA Empty Re: Alianta PATRIA

Post  afy Thu Jun 05, 2008 12:24 pm

alianta noastra are constructia hangarul aliantei? confused
afy
afy
Member
Member

Number of posts : 75
Registration date : 2008-06-05

Back to top Go down

Alianta PATRIA Empty Re: Alianta PATRIA

Post  ElComandante Thu Jun 05, 2008 12:41 pm

da. Alianta noastra are toate constructiile. De ce intrebi?
ElComandante
ElComandante
Comandant Suprem al Revolutiei
Comandant Suprem al Revolutiei

Number of posts : 24
Registration date : 2008-06-05

Back to top Go down

Alianta PATRIA Empty Re: Alianta PATRIA

Post  krigetta Thu Jun 05, 2008 1:35 pm

Cred ca maine dimineta voi face nava de colonizare ca sa pot coloniza alte planete. Am ajuns cu cercetarile la nivelul navei de colonizare. Mersi ElComandante.
krigetta
krigetta
Admin
Admin

Number of posts : 82
Age : 39
Localizare : Sibiu
Registration date : 2008-06-05

https://patria-forum.darkbb.com

Back to top Go down

Alianta PATRIA Empty Alianta

Post  Vizitato Thu Jun 05, 2008 1:46 pm

in caz ka suntem atacati kat suntem la inceput si navem aparare ce ne facem?Very Happy

Vizitato
Guest


Back to top Go down

Alianta PATRIA Empty Re: Alianta PATRIA

Post  krigetta Thu Jun 05, 2008 1:52 pm

Acum esti pe statutul de noob asa ca nu poti fi atacat. Noob adica incepator iar jucatorii puternici sant opriti de sistem sa te atace cat esti la inceput.
krigetta
krigetta
Admin
Admin

Number of posts : 82
Age : 39
Localizare : Sibiu
Registration date : 2008-06-05

https://patria-forum.darkbb.com

Back to top Go down

Alianta PATRIA Empty Re: Alianta PATRIA

Post  ElComandante Thu Jun 05, 2008 1:59 pm

super fain. Aici , in cazul colonizarii ma refer, ai mai multe optiuni:

1. colonizezi in acelasi sistem solar : vei putea sa transporti mai repede resursele de pe colonie (dupa ce iti vei fi dezvoltat minele suficient de mult ) pe planeta principala ca sa poti face cercetari sau upgrade-uri mai repede. dezavantajul e ca de regula raman planete nelocuite care nu prea au campuri...eu am prins in acelasi sistem solar una cu 65 de campuri. Daca ai libera vreo pozitie din sistemul solar intre 7 si 12 nu ezita s-o colonizezi, aici primesti cele mai multe campuri. Eu pe pozitia 7 am prins 200 campuri.
de asemena pt dezvoltarea minelor de pe colonie iti va fi mai usor sa trimiti resurse de pe planeta mama pe colonie pt ca la inceput pe colonie se strang al naibii de greu resursele, si aducand resurse o vei putea face mai productiva, crescand nivelul minelor.

2.colonizezi langa o ferma. aici e o treaba pt cei care stau mult in joc si au flota de atac. Colonizezi langa o planeta de pe care stii ca iei resurse multe ca sa nu faci mult timp cu atacul.

3.colonizezi la dracu-n praznic, la doua galaxii distanta de planeta principala.Marele avantaj e ca o buna bucata de vreme te poti dezvolta nestingherit, fara sa te bata vreunu la cap cu spy sau cu raiduri , ideea e ca tre sa cauti o pozitie care sa nu poata fi gasita usor. Spre exempul, am planeta in galaxia 1 si vreau sa-mi fac una in galaxia 4 . Nu aleg o pozitie de genul 4/100/... sau 4/444/... sau 4/250/... in fine, oricare din pozitiile astea previzibile, pt ca sigur te gaseste cineva...ia cauta spre exemplu 3/200/... ai sa vezi pe cineva acolo, sau 3/100/...si acolo e cineva...ia-ti o pozitie de genul 4/ 182/... pt ca esti la mijlocul distantei intre 4/150/.. si 4/200/... si n-o sa dea nimeni search din prima la 4/182/...,
Cam asta e in mare cu colonizarea, sper ca n-am fost chiar atat de lipsit de coerenta... affraid
ElComandante
ElComandante
Comandant Suprem al Revolutiei
Comandant Suprem al Revolutiei

Number of posts : 24
Registration date : 2008-06-05

Back to top Go down

Alianta PATRIA Empty pt SV player

Post  ElComandante Thu Jun 05, 2008 2:02 pm

SVPlayer wrote:in caz ka suntem atacati kat suntem la inceput si navem aparare ce ne facem?Very Happy

Fa-ti transportere. si fa fleetsave.
ElComandante
ElComandante
Comandant Suprem al Revolutiei
Comandant Suprem al Revolutiei

Number of posts : 24
Registration date : 2008-06-05

Back to top Go down

Alianta PATRIA Empty Re: Alianta PATRIA

Post  vlahopol Fri Jun 06, 2008 3:11 am

Nu se poate sa nu-mi dau si eu cu parerea : cred ca primele doua - trei colonii ar trebui facute cat mai aproape de planeta de baza si dezvoltate cat mai rapid minele. Astfel va fi mult mai simplu sa transporti resursele pe planeta de baza unde se dezvolta toate cercetarile. Exclamation
Ai timp mai tarziu sa-ti faci colonii mai indepartate, foarte utile si ele din motivele expuse FOARTE CLAR ( Very Happy ) de ElComandante.
vlahopol
vlahopol
Moderator
Moderator

Number of posts : 17
Registration date : 2008-06-05

Back to top Go down

Alianta PATRIA Empty Alianta PATRIA

Post  cocolino Mon Sep 15, 2008 3:13 am

Cand se fac avansarile in grad???

cocolino

Number of posts : 8
Age : 30
Registration date : 2008-08-16

Back to top Go down

Alianta PATRIA Empty Alianta PATRIA

Post  cocolino Sat Sep 20, 2008 1:59 pm

VA rog spunetimi...dak un cont este banat se mai poate intra pe el??????????sau ce sa fac k sa mai pot intra p el spuneti`mi va rog

cocolino

Number of posts : 8
Age : 30
Registration date : 2008-08-16

Back to top Go down

Alianta PATRIA Empty Re: Alianta PATRIA

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum